Wiki, meg az offisöl.
Olyan rohadt egy meleg van, hogy nem akarok senkit mindenféle kőkemény swingekkel mégjobban leizzasztani. Csak tessék nyugisan hátradőlni és élvezni a zenebonát.
Amúgy Mr. Manringet először a new yorki Bassday '98 videón láttam, ott konkrétan egyszerre három basszeron vakított. Amellett, hogy megvan benne a parasztvakítási faktor (amihez persze kell a technika rendesen), elég nagy muzsikus is, úgyhogy szeressük nagyon.
Az első videón Tony Kaltenberg társaságában láthatjuk. Ne kérdezzétek, hogy ki ez a Tony gyerek, fogalmam sincs, de ügyes, az egyszer biztos. Mr. Manring egy un. e-bow (villany vonó) nevezetű kütyüt használ, nagyon érdekes!
És akkor itt a háromgitáros vakítás. Sajnos a képminőség elég pocsék, de a hang egész jó.
Michael Manringnek sikerült rátenni még egy lapáttal, ugyanis nem csak a saját technikáját fejlesztgeti, hanem a hangszerét is. Így született meg a Hyperbass. Unalmas technikai leírások helyett imhol egy videó:
és még egy (egyben az utolsó):
Szép nyarat!
Monday, July 13, 2009
Jazz Cost - Michael Manring
Címkék:
baksapeti,
jazz,
jazz cost,
michael manring,
music
Subscribe to:
Post Comments
(Atom)
3 megjegyzés:
Szép is az a nyár! Ez a hangszer meg őőőőőááááállat...ezt a hangolókulcs-rendszert teljesen nem látom még át, a neten is eléggé titkolja a gyártó cég, sőt, még a fogólap-anyagát is csak rájuk hivatkozva találom meg...de mindenesetre érdekes. 6-7ezer dollárér mondjuk legyen is az.
De majd beütök a citerával, a Jochannal és a kalimbával a piacra, higgyétek el!
Hm, nekem így hirtelen ő a basszusgitár tommy emanuelje. össze kéne hozni őket. ezek csak egyedül tudnak játszani. de ezt a hyperbasszust nem értem. ott mi történik? mit kapirgál ott a kulcsoknál? nem értem... aPepe? te érted?
Ezen a videón magyarázza Manring a gittyóját:
http://www.youtube.com/watch?v=LWPHrRwQqVE
Amúgy szerintem valami grafit alapú műgyantás cucc az a fogólap. Nagyon úgy néz ki, meg fából nem lehetne ilyen vékony nyakat készíteni.
Post a Comment