Showing posts with label funk cost. Show all posts
Showing posts with label funk cost. Show all posts

Friday, April 4, 2014

Funk Cost - The New Mastersound

jaj, hat nem is tudom, hogy voltam e ilyen jo koncerten valaha, ami raadasul funky is...egy kis klubban leptek fel kb 100 embernek jatszottak. levitte a fejemet a funky...
talaltam egy tavalyi koncertefelvetelt, ami nem annyira regi. Spotify-on egyebkent fent van az uj album is.

Read More...

Thursday, February 23, 2012

Listen Live! DJ Renjoe - Funky Tank

" - Ez már a második albumod ebben az évben. Mi történt, hogy ennyire termékeny vagy? - Meghalt a feleségem..."

Read More...

Wednesday, January 18, 2012

Funk Cost

egy funk válogatást terveztem eleinte, de tegnap belefutottam a holland Lefties Soul Connection -be, így hát kénytelen vagyok csak tőlük egy 14 számos playlistet prezentálni. a funk rajongók kenyérre is kenhetik!

Read More...

Friday, January 13, 2012

Cost Music - Bódy Magdi




A legszebb állkapocsmozgású magyar énekesnő...
Nemrég találtam rá, véletlenül. Emlékszem rá még gyerekkoromból, főleg a bohócruha ami felbukkant az emlékezetemből. Azt tartom benne fontosnak, hogy bár a pop vonalé volt, jól tartotta magát a jazzes-funkys vonalhoz. Majd talán egyszer jobban is kifejtem, miért. Röviden, szerintem értékes maradt, amennyire lehetett.
Amúgy meg hát igen, a szája meg az aranyos kis mozgása - minek is tagadjam :)
7 kis szám, keretes romantikával, csak mert a szájközelik ott látszanak a leginkább.

A "nem tilthatom meg" szerintem akkora zene, hogy netovább, gyönyörű harmóniák, végig lüktet. Az élni a szerelemért is nagy kedvenc, de igazából a listáról az összes. Az "anyukám" szövege talán a legmeghatározóbb :) Meg a "kéz" klipje...
Mindenkinek kellemes Bódy Magdit kívánok! Éljenek a magyar énekesek!

Read More...

Friday, December 16, 2011

Best Bassgroves Cost

Annyira nem groooovy, de a végén nagyon összeáll és szerintem nagyon kedvesen okos. Baksa úrtól várom a videóválaszt :)


és legyen ez egy előposzt a romanticfunkcosthoz, amihez már szépen gyűjtöm a harmóniákat és bassgrooveokat!

Érdekességképpen és leginkább a basszushangszínre vonatkozólag itt ugyanezen banda egy harminc évvel későbbi munkája.

Nekem valami eltűnt a basszusból, az új "hangszínetikett" szerint puffognia kell és sokkal inkább ritmust vinnie és általában sokkal több húrja kell legyen, mint régen. Nem rossz, nem azért mondom, csak nekem hiányzik a régi élet belőle, hogy valahogy hátrébb volt térben, de előrébb fejben...
...but never give up any funk!

Read More...

Saturday, October 22, 2011

Funk Cost Music

Read More...

Friday, October 21, 2011

Funk Cost

Sünivel gyakran nekiesünk a régi magyar albumoknak, egy csomó olyan van, ami minden háztartásban fellelhető volt, épp ezért el is siklottunk felettük, de türelemmel kihámozható azért egy-egy mesés funk szerzemény. Ezeknek a szövegeik a legjobbak, ugyanis én általában nem figyelek a szövegre, inkább egy hangszínváltó hangszer, amit relatíve könnyű bármikor utánozni, így a magyaroknál is, sokszor csak hallgatom úgy egyben a flow-t, csak egy-egy pillanatban kapaszkodok belle ebbe a szálba, hogy a szöveg lám külön is működik, elkezdek rá figyelni, van sok vicces.
Na itt legyen pár jómagyar funk zene.

Generál, Charlieval. Már akkor sem volt szimpi, de a hangja tetszik így fiatalon, na jó bevallom még most is van egy kazettám a műhelyben, a másik oldalon ELP-el, nagyon szeretek arra csiszolni :)

A legmélyebbről táplálkozó Mini együttes. Irgalmatlan energiájuk volt, szerintem, persze, persze nem csak nekik, de a banda igazi paraszt hozzáállású volt, semmi kompromisszum, még szinte a közönség sem érdekelte őket, ez persze nem igaz, de ebben a zenében nem érzem a tiszta disco-t, de valami ugyanarról a gyökérről növő valamit igen. Se nem jazz, se nem rock, se nem disco, se nem letisztult, igazi gyöngyszem nekem a Mini.


Syrius. Ha valakik megcsinálták a magyar funk-ot, akkor ők igen. Csak sajnos nem itthon. Ausztráliában éltek, talán az első magyar banda akik világhírűek voltak. Édesapám szalagjairól kaptam meg az első löketet tőlük, általában mosogatás közben :)


Egy kihagyhatatlan dal Kovács Katitól.

Az előző dal háttérbandájától egy másik szám, könnyen szerethető :)

Skorpió együttes, na ez egy olyan, amit mindig elkerültem, nem tudom miért, egyszer belehallgattam, nem tetszett, elkönyveltem, hogy nem jó. Pedig minden (régi) albumon van legalább egy gyöngyszem. Amúgy igen, ez rockosabb vonal, de felfedezem benne ugyanazt az érzést, mint a funk zenékben, amit úgy hívok, hogy disco. A disco a legősibb emberi érzések és értékek egyike!

Abbahagyom most, van még miből szemezgetni. Mityó sokat segített azzal, hogy átadta a Tilos rádiós Csokkerek mixet, amit persze átvettem kazettára és megállás nélkül hallgatom. Na meg azzal is, hogy lemezjátszókat tenyésztett a Royalban :-)
Következő post a Magyar Funk Napján várható!

Read More...

Thursday, June 2, 2011

TV Cost

Bergendy - Kikapcsolom az idegrendszerem

Read More...

Thursday, May 5, 2011

Funk Radio Cost

Akinek van kedve sokáig funkot hallgatni.

Read More...

Wednesday, May 4, 2011

Jó reggelt Radio Cost


Napsütés van és minden nő gyönyörű!

Read More...

Wednesday, January 19, 2011

Funk Cost


Igazi elektro-funky csak a MIDI előtt létezett :)

Read More...

Tuesday, December 28, 2010

Cost Music - Berlin még

Nemcsak Berln, de maradok a németeknél. Belefutottam egy jó playlistbe, ahol összeszedték a német top jazz-funk-ot. Ebből szemezgetek, mert a tél nekem vagy falut, vagy Berlint jelent :)
Na jó, ez nyugatnémet, de nagyon ütős és a Karmester Cost rovatba is bőven beférne, az előző James Lasttal együtt.


Szép ez a nyelv :)


Persze, hogy volt igény magyar vérre :)

Zárásnak mégegy magyar, kissé expresszionistább, félelmetes basszussal!

Read More...

Friday, November 19, 2010

Funk Cost - Best Bass Grooves Ever 09

Végül két legyet ütöttem egy csapásra. Mert ezt a felvételt nagyon postolni akartam már. Talán ez minden idők legdögösebb funk basszusa, főleg, hogy nagybőgőn játszódik, ami nekem külön imponál, ugye. Jaff Tain Watts 2009-es "Watts" című albumáról a Katrina James című nóta ez. Nagybőgőzik Christian Mcbride. Sajnos kicsit kellett fércelgeni a nótán, hogy passzoljon a filmhez, mert az a másik légy, hogy megmutassam a verdát, amit kaptunk kölcsön, míg itt vagyunk Dubajban, de a groove az így is állati jó! (A 12. mp-nél sajnos a videa beakasztott egy képkockát, nem tudom miért. De talán így még viccesebb!)

Hát tessék:

szólj hozzá: A meglepi

Read More...

Monday, November 15, 2010

Funk Cost - Best Bassgrooves Ever

Kicsit noszogatnám a Baksa Petit, hogy éledjen fel ez a rovat újra.
Az itt hallható téma is, a basszus is, pofonegyszerű. Lüktet, betonpontos és ami a legfontosabb, tartja magát :)

Éljenek a könyvek!

Read More...

Tuesday, November 9, 2010

Jestofunk rajongóknak is

Read More...

Saturday, February 6, 2010

Funk Cost - Best Bassgrooves Ever 06

Tower of Power - What Is Hip


Read More...

Funk Cost - Best Bassgrooves Ever 05

Tower Of Power - Diggin' on James Brown


Read More...

Funk Cost - Best Bassgrooves Ever 04

Tower Of Power - You Got To Funkyfize


Read More...

Saturday, December 5, 2009

Cost Music - Eddie Henderson

Nem kicsit elszállós funk-jazz trombitás San Franciscoból, egy playlistben fogtam ki és takarítás-mosogatás közben vissza kellett jönnöm a szobába doktorosan táncolni :)



A kommentek közt: "EDDIE HENDERSON = OUT OF THIS WORLD!"

Lehet szó Rendzsó-pontosságú betondiszkó alapról, ráfúj és a mennyekbe kapaszkodik a zene...hát lehet nem szeretni a diszkót?


Read More...